O nas

 

Idea

Ideą IPSOM jest zastosowanie interdyscyplinarnych podejść terapeutycznych i najnowszych osiągnięć technologicznych w leczeniu chorób i profilaktyce zdrowotnej. Badania naukowe, które są podstawą podejmowanych przez nas interwencji terapeutycznych, wskazują na psychosomatyczne pochodzenie wielu zaburzeń. A więc jest to podejście u podstaw którego stoi założenie, że choroba może mieć podłoże psychogenne i emocjonalne.

Terapia

Terapia planowana jest indywidualnie dla każdego klienta, w oparciu o dane biograficzne (historia życia oraz interakcje społeczne), biologiczne (przebyte choroby klienta i jego bliskich, nawyki życiowe), z uwzględnieniem kwestii egzystencjalnych.

Technologia

W naszych terapiach wykorzystujemy najnowsze osiągnięcia technologiczne takie jak: wirtualna rzeczywistość i neurofeedback. Podnosimy również własne kompetencje uczestnicząc w szkoleniach i seminariach oraz na bieżąco pogłębiając wiedzę i poszerzając ją o najnowsze odkrycia naukowe i technologiczne. Oprócz terapii oferujemy naszym klientom poradnictwo dotyczące diety oraz aktywności fizycznej, które mają kluczowe znaczenie dla zdrowia psychicznego i somatycznego człowieka.

Rozwój

Nasza oferta skierowana jest również do osób które poszukują ścieżek i możliwości rozwoju. Sesje wykorzystujące technologie takie jak VR i neurofeedback mogą znacząco podnieść efektywność codziennego funkcjonowania, a psychoterapia wspierać zrównoważony rozwój w oparciu o wartości wyznawane przez klienta.